Daňové příznání za rok 2017 - zahraniční příjmy

Na co jinde nezbyl prostor?
ADMONEY

Daňové příznání za rok 2017 - zahraniční příjmy

Příspěvekod ADMONEY » 10 úno 2018, 21:22

Zdravím. Prosím Vás, měl bych dotaz týkající se daňového přiznání za rok 2017.
Jde o to že část roku 2017 jsem byl zaměstnaný Německým zaměstnavatelem (7 měsíců), pak jsem v Německu skončil, a vrátil jsem se do ČR kde jsem si našel brigádu (DPP) kde jsem pracoval přes měsíc a půl a vydělal jsem si za ten měsíc a půl přesně 16000 kč. Od Září 2017 jsem zaměstnán u českého zaměstnavatele na HPP.
Jak bych měl správně sepsat daňové přiznání? Když v DE jsem si za teěch 7 měsíců vydělal 13095,96 euro (13095,96 * 26,29) tj. 344293 kč, a v ČR jsem si přišel na DPP na 16000 kč a na hpp za 4 měsíce na 71101 kč; tedy úhrn od všech zaměstnavatelů je: 431394 kč || jsem svobodný, bezdětný, uplatňuji na sebe pouze základní slevu daně poplatníka 2070 kč / měsíc.

Četl jsem něco že se Německé příjmy dají vyjmout a nebo započítat pomocí prostého zápočtu. Ale ted otázka, co vše budu potřebovat od Německého zaměstnavatele (při ukončení pracovního poměru v DE u Německého zaměstnavatele jsem dostal jakési potvrzení = obdoba českého potvrzení o zdanitelných příjmech) a nejsem si jistý s jakými údaji z Německého potvrzení pracovat, jaké kolonky opisovat atd.. nemáte někdo s tímto zkušenost? Nenašel by se vzor jak toto správně vypsat?
Děkuji.
Změnit zprávu

Zpět na