Počet projektů
PROJEKTŮ ...
... jsme již realizovali u našich klientů a dosáhli jsme tak mnohem efektivnějšího využití jejich financí a finančních produktů.
Suma peněz
Kč ...
... je dosavadní celková suma peněz, kterou jsme našim klientům ušetřili na měsíčních platbách produktů a na splátkách úvěrů.
Poslední úspora
Kč ...
... se nám povedlo ušetřit v posledním námi realizovaném projektu na platbách a splátkách ročně.
„Čas jsou peníze. Ale zkuste si trochu času ušetřit na stará kolena."
Gabriel Laub - česko-polský esejista a aforista židovského původu
*

PROJEKT PRO RIZIKOVÁ POVOLÁNÍ

*

Čím se zabývá projekt pro riziková povolání?

Tento projekt se snaží poukázat na důležitost úrazového krytí, jeho správného nastavení a výběru právě pro lidi, kteří jsou zaměstnáni jako manuální pracovníci či dokonce mají rizikovější povolání, kde je větší šance úrazu (kominíci, elektrikáři, klempíři, policisté, hasiči, zedníci, automechanici atp). Takto pracující lidé mají dle pojišťoven zvýšené sazby na úrazová pojištění a mnohonásobně dražší pojistky, než lidé, co mají kancelářskou práci. V drtivě většině případů jsou cenové rozdíly velmi markantní, liší se o stovky korun měsíčně. V případě úrazu je pro manuálně pracující velmi důležitá výplata pojistného plnění co možná nejdříve.

*

Zařazení do rizikové skupiny - kolik budu platit?

Pojišťovny se ve svých oceňovacích a výpočetních metodikách mohou lišit, pro každou je klíčové něco jiného. Z toho vyplývá, že jedno povolání může být zařazeno hned v několika rizikových skupinách napříč pojistným trhem. Kámen úrazu je v tom, že málokdo si zjišťuje, nechává si vypracovat více nabídek od různých společností, ale jelikož se mu to nechce řešit, sjedná si úrazové pojištění na první pobočcce, o kterou na ulici zakopne. Přitom tímto krokem vlastně může zbytečně vyhazovat každý měsíc i několik stokorun a v horizontu několika let jsou to už tisíce, ne-li desetitisíce vyhozených peněz.

*

Dostanu peníze za úraz už při léčení, nebo až po doléčení?

Dalším méně známým úskalím v úrazových pojistkách je schopnost pojišťovny plnit odškodné za úraz v době, kdy se daný úraz ještě léčí. Vždyť logicky - k čemu jsou poškozenému peníze za úraz v době, kdy je už úraz doléčen a může opět chodit do práce? Správná pojistka má plnit úlohu náhrady ušlého příjmu, když není klient schopen vydělávat peníze právě proto, že se léčí s úrazem. V případě léčení úrazu měsíc, dva či déle, už je toto pak velký problém...

*

Co řešíme pro naše klienty?

Vybíráme taková pojištění, kde klienti nejsou finančně znevýhodňováni za svá rizikovější povolání a dbáme na schopnost pojišťoven velmi rychle odškoďnovat a plnit pojistné události. Vyplácí se řešit tyto věci do sebemenšího detailu.